Mandarynki – zdrowie dla każdego.

Mandarynki – zdrowie dla każdego.

0

Czas świąt wielu osobom kojarzy się z dużą ilością mandarynek w sklepach. Jest to sezon na masową ich sprzedaż. Niektórzy je uwielbiają, inni mają ich już dość. A ja zachęcam Was do jedzenia ich w dużych ilościach. Dlaczego? Dowiecie się, czytając ten artykuł!

Zacznijmy od tego, czym są te „świąteczne” owoce. Jest to gatunek rośliny wieloletniej z rodziny rutowatych. Daje ona owoce o dość cienkiej skórce. Środek jest słodki, smaczny, bardzo soczysty. Posiadają mnóstwo witamin, takich jak A, B1, B2, B3, B6, B12, C, D, E, K, a także rozmaite składniki mineralne, jak: żelazo, kwas foliowy, selen, miedź, cynk, sód, potas, fosfor, magnez, kwasy tłuszczowe.

Poza dostarczeniem wielu witamin, mandarynki mają na nas inny pozytywny wpływ. Dzięki dużej ilości kwasu cytrynowego i jabłkowego, usuwamy z organizmu substancje toksyczne. Mandarynki mają działanie zasadotwócze. Polecane są więc osobom, zmagającym się z róznymi schorzeniami dróg moczowych. Pomagają także przy zaparciach. Według naukowców spożywanie dużej ilości mandarynek ma pozytywny wpływ przy leczeniu przewleklego zapalenia wątroby.

Mandarynki zawierają duże ilości karetonoidów, które łagodzą gorączkę, dokuczający, długotrwaly kaszel.

Wielu z Was może to zadziwić, ale mandarynki są bardzo dobrym afrodyzjakiem. Z ich skórek wytwarza się olejki eteryczne, który ma swoje zastosowanie z produkcji olejków, leków, przemyśle kosmetycznym a także perfumeryjnym.

Z mandarynek możemy tworzyć różnego rodzaju maseczki do twarzy, takie jak, np:

Do każdego rodzaju skóry:

* do jej wykonania potrzebujemy soku z jednej mandarynki, żółtko z jajka oraz łyżkę jogurtu naturalnego. Wszystko mieszamy, wstawiamy do lodówki na 30 minut, a następnie schlodzone nakładamy na twarz na 15 minut. Maseczka ta ma na celu regenarację i odżywienie skóry.

Maseczka oczyszczająca :

* do jej potrzebujemy soku z 2 mandarynek, plasterki świeżego ogórka, kilka pestek z owocu granatu. Sok z mandarynek mieszamy ze zmiażdżonymi pestkami granatu. Następnie do przygotowanej mieszanki wkładamy cienkie plasterki ogórka i zostawiamy na 30 min. Następnie plasterki nakładamy na całą twarz i trzymamy przez 30 min. Maseczka ma na celu oczyszczenie, regulację sebum i wyrównanie kolorytu.

Tonik owocowy na bazie mandarynek:

* do wykonania toniku potrzebujemy soku z mandarynki, soku z cytryny i soku z ogórków. Po wyciśnięciu wszystkich składników, dokładnie mieszamy i przemywamy twarz przez okres tygodnia rano i wieczorem. Tonik ma na celu regulację wydzielania sebum przez naszą skórę.

Wymieniłam Wam tylko kilka sposób na wykorzystanie mandarynek. Można tworzyć własne maseczki, toniki, kremy z naturalnych składników, w zależności od tego, jakiego działania potrzebujemy. Święta to czas, kiedy można zdobyc mandarynki najlepszego gatunku – najbardziej soczyste, słodkie, bogate w witaminy. Tak więc, korzystajcie póki możecie je miec. Serdecznie polecam! I zapraszam do czytania kolejnych artykułów.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz