Naturalne, glamour a może kępki? Porozmawiajmy o rzęsach!

Naturalne, glamour a może kępki? Porozmawiajmy o rzęsach!

0

Często robię w myślach listę rzeczy, za które jestem wdzięczna, kiedy wymienię już wszystkie oczywiste rzeczy takie jak rodzina i przyjaciele, nigdy nie zapominam o sztucznych rzęsach. Teraz uświadomiłam sobie, że sztuczne rzęsy nie są dla przeciętnej kobiety niczym szczególnym, tym bardziej, że ja otrzymałam w darze dość skąpy zestaw naturalnych rzęs. Doceniam możliwość poprawy tego mankamentu poprzez szybkie doklejenie paska rzęs. Każdy ma coś, co zapewnia mu extra dawkę pewności siebie – może to być ulubiony strój, bardzo wysokie buty lub nowy makijaż. Dla mnie są to rzęsy. Eksperymentuję ze sztucznymi rzęsami już od kilku lat i chciałabym podzielić się kilkoma rzeczami, które trzeba rozważyć, gdy chcemy się rzucić w „szał” sztucznych rzęs.

 

Jaki rodzaj rzęs powinnam wybrać?

Dobre pytanie! Istnieje wiele różnych rodzajów rzęs. Dzielę rzęsy na kilka różnych kategorii i każda z nich ma swoje wady i zalety.

Naturalne rzęsy: Jeśli porównasz ten rodzaj rzęs z innymi, zauważysz, że wyglądają one bardzo delikatnie. Są to rzęsy, które dodają Twoim rzęsom subtelnej długości i grubości, ale bez zbytniej przesady. Uwielbiam nosić je na codzienne spotkania, kiedy pragnę wyglądać naturalnie i chcę mieć rzęsy, które będą długie i lekkie zarazem.

Pełne rzęsy (okazjonalne): Takie rzęsy są o wiele grubsze niż naturalne. Podczas gdy mogą one okazać się zbyt ciężkie na co dzień, są idealne do sesji zdjęciowych, np. na weselach. To trochę na takiej samej zasadzie jak make-up artystów. Musi robić piorunujący efekt. Jeżeli będziesz oglądać potem swoje zdjęcia, zauważysz że ten typ rzęs z odległości wyróżnia się bardziej niż naturalne rzęsy. Mają one także bardziej stępiony kształt przy ich końcówkach, co nadaje im niesamowicie seksowny wygląd vintage.

Akcentujące rzęsy glamour: Ten rodzaj rzęs ma dość wyrazisty kształt krótkich i długich rzęs. Niektóre mogą był ułożone „na krzyż”, niektóre mogą być proste, ale wyraźna różnica w ich długości jest ich najbardziej rozpoznawalną cechą. Lubię używać ich, kiedy idę na randkę, gdy chcę, aby rzęsy wyglądały na grubsze i robiły wrażenie.

Kępki rzęs: Ok, dziewczyny, to jest właściwie mój ulubiony typ rzęs. Zamiast przyklejania wszystkich rzęs razem na pasku, te są dostępne w różnych długościach i są przyklejane kępka po kępce, aż wypełnią całą linię rzęs. Nałożenie ich zajmuje więcej czasu, ale wyglądają one bardziej naturalnie i możesz nałożyć ich tyle, ile chcesz oraz dostosować ich długość i wygląd. Moim zdecydowanym numerem jeden są kępki bez węzełka, który łączy rzęsy. Jest je bardzo ciężko zdobyć, ale wyglądają dużo bardziej naturalnie niż te łączone u dołu węzełkiem. Moim zdaniem najlepsze tego typu rzęsy ma marka Neicha w swoim modelu 306.

Jakiego kleju powinnam użyć? Wybór dobrego kleju robi w tym przypadku ogromną różnicę. Mam na myśli to, iż nie będziesz zadowolona ze swoich sztucznych rzęs, jeżeli one odpadną, prawda? Moim ulubionym klejem jest niewidoczny klej Neicha. Jest on produkowany wraz z wygodnym aplikatorem do jego aplikacji i jak dotąd jest najlepszym klejem jakiego używałam. Pamiętajcie, aby unikać klejów w tubkach, ponieważ są mało praktyczne, ciężkie w aplikacji i powodują że duża ilość kleju się marnuje. Zdecydowanie powinnaś postępować zgodnie z instrukcjami i pozostawić klej przez 30 sekund na sztucznych rzęsach zanim przykleisz je do powieki – okazało się, że ta rada może wiele zdziałać. Upewnij się, że zawsze, ale to ZAWSZE, masz w swojej kosmetyczce dodatkowy klej, pęsetę oraz kilka zapasowych rzęs. Na pewno nie chcesz znaleźć się w sytuacji bez wyjścia, nie posiadając zestawu „do naprawy rzęs”, jeżeli coś nie przyklei się odpowiednio za pierwszym razem.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz